Фундація АнтиСНІД-США в Україні відкрила перший у Львівському регіоні пункт швидкого тестування на ВІЛ. Львів’яни та гості міста тепер можуть конфіденційно та безкоштовно пройти швидкий тест на виявлення ВІЛ-інфекції у “AHF Checkpoint Lviv“, що працює на вул. Антоновича, 20.

У пункті тестування людина може отримати передтестову консультацію на виявлення факторів ризику зараження ВІЛ, пройти тестування на ВІЛ-інфекцію за 15 хв, отримати поради з профілактики та дотримання безпечного способу життя, зможе безкоштовно взяти презервативи.

Заклад створено коштом Фундації АнтиСНІД-США в Україні у співпраці КЗ ЛОР «Львівський обласний центр громадського здоров’я» у рамках Меморандумів про наміри між Міністерством охорони здоров’я та AHF, а також між Департаментом охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації та AHF.

За даними обласного центру громадського здоров’я, у Львівській області продовжує зростати кількість нових випадків ВІЛ-інфекції. Темп приросту виявлення нових випадків ВІЛ-інфекції за останніх три роки зріс на 8,1%. Понад 76% випадків ВІЛ-інфекції виявляються вже на пізніх стадіях, тобто в стадії СНІДУ. Це свідчить про достатню кількість невиявлених випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, а також низький рівень обізнаності та настороженості як медичних працівників, так і загального населення щодо ВІЛ. Тому раннє виявлення ВІЛ-інфекції є вкрай необхідним.