Міністерство охорони здоров’я разом Представництвом Фундації АнтиСНІД-США в Україні провели соціальну акцію зі швидкого тестування на ВІЛ і власним прикладом довели, що це легко, просто і необхідно.

Такою акцією AHF Ukraine хоче привернути увагу українців до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, що відзначається 1 грудня, та закликати пройти тест на ВІЛ.

Головні причини поширення ВІЛ в Україні — низький рівень виявлення інфекції через недостатнє піклування кожного про власне здоров’я.

«Понад 66% усіх зареєстрованих випадків інфікування ВІЛ в Україні трапляються під час незахищених статевих контактів, про що свідчать дані Центру громадського здоров’я. Відтак у зоні ризику – будь-яка статево активна людина. Люди, які не знають про свій ВІЛ-позитивний статус, ризикують своїм здоров’ям та життям, а також передають вірус своїм партнерам та близьким. Раннє виявлення ВІЛ-інфекції допомагає людині з ВІЛ розпочати негайне життєво необхідне лікування та забезпечити собі повноцінне тривале життя. І лише через раннє виявлення ми маємо реальний шанс зупинити поширення ВІЛ-інфекції загалом в Україні» зазчачає Ярослава Лопатіна, голова представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні.